بعد از زایمان عمل لیپوماتیک باید انجام داد یا ابدومینوپلاستی؟

۲ بازديد

زندگی بعد از بارداری  و زایمان همیشه مانند قبل نیست. تنها تلاش برای داشتن تغذیه سالم و ورزش ممکن است برای داشتن اندامی  مانند پیش از بارداری کافی نباشد. اگر هر بار که به آینه نگاه می کنید، بخاطر افتادگی پوست شکم، احساس می کنید اعتماد به نفس شما کم تر شده است. اگر ماه ها گذشته است و پوست شما هنوز کاملاً به حالت قبل برنگشته است، تغییرات حاملگی در بدن شما ممکن است دائمی باشد. همین مشکل در مورد کسانی که وزن کم کرده اند نیز صدق می کند. با رسیدن به وزن ایده آل و کاهش وزن شما به یک هدف باورنکردنی دست یافته اید و باید احساس غرور کنید. متأسفانه ، پوست شل باقی مانده که در ناحیه میانی بدن شما آویزان است ، بازمانده ای از گذشته شما است. شما دیگر نمی خواهید آن شخص باشید و می خواهید آن پوست شل و آویزان روی شکم شما برای همیشه از بین برود. هیچ کس نمی تواند شما را سرزنش کند.                  

لازم به ذکر است که در برخی افراد نیز به علت چربی کمی که در ناحیه شکم و پهلو دارند ، لیپوماتیک می تواند درصد بالایی از مشکل آن ها را از بین ببرد. در برخی موارد نیز در جراحی ابدومینوپلاستی برش بسار کوچک خواهد بود . پس انتخاب اینکه لیپوماتیک یا ابدومینوپلاستی ؟! با مشورت جراح صورت خواهد گرفت. 

آیا می خواهید شکمی صاف و شکیل تر داشته باشید؟ جراحی زیبایی می تواند یک راه حل باشد…    

جراحی ابدومینوپلاستی (که به آن Tummy Tuck نیز گفته می شود) و لیپوساکشن یا لیپوماتیک دو عمل جراحی بسیار مشابه و در عین حال متفاوت هستند. 

  دو راه کار اصلی که یک جراح زیبایی می تواند به کمک آن ظاهر شکم شما را بهبود بخشد ، تامی تاک و لیپوساکشن یا لیپوماتیک است.   

  هدف هر دو ایجاد ظاهری صاف، باریک و کوچکتر برای شکم می باشد. با این حال ، از نظر روش جراحی، زمان بهبودی و خطرات موجود، تفاوت های اساسی بین این دو وجود دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تفاوت تامی تاک و لیپوساکشن و اینکه کدام روش برای شما بهتر است، با ما همراه باشید!

اما تفاوت این دو روش چیست و از کجا بدانیم کدام عمل جراحی برای ما مناسب تر است؟ در اینجا یک راهنمای کوتاه در مورد تفاوت بین لیپوساکشن و ابدومینوپلاستی (تامی تاک) آورده شده است.   

جراحان پلاستیک ادعا می کنند که هر دو روش باعث می شود که شکم صاف، سفت و کوچکتر به نظر برسد. اما این دو روش متفاوت هستند و دارای خطرات و نتایج متفاوتی نیز می باشند.

تفاوت اصلی بین دو روش جراحی شکمی به شرح زیر است: 

لیپوساکشن و یا لیپوماتیک شکم رسوبات کوچک چربی در بدن را که در لگن، ران ، قسمت پایین بدن یا شکم قرار دارد از بین می برد.

لیپوساکشنابدومینوپلاستی یا تامی تاک چربی و پوست اضافی را از بین می برد، که با رژیم و ورزش نمی توان آن را برطرف کرد.

چه کسانی کاندیداهای مناسب لیپوماتیک و ابدومینوپلاستی هستند؟

این دو روش برای افرادی با اهداف زیبایی مشابه طراحی شده است. اما تفاوت اصلی این دو در جای زخم و میزان اهمیت آن برای فرد است.

در صورت بارداری یا کاهش وزن قابل توجه، می تواند باعث کشش پوست شکم و اطراف آن شود.

با روش جراحی تامی تاک می توان به بازگرداندن ظاهر صاف و مسطح شکم و پهلو ها کمک کرد

با این حال ، این روش برای همه مناسب نیست و در برخی موارد باید از جراحی تامی تاک صرف نظر نمود

اگر شاخص توده بدنی (BMI) بالای ۳۰ باشد.

اگر قصد باردارشدن داشته باشید

اگر در تلاش برای کاهش وزن هستید

اگر بیماری قلبی مزمن دارید

در روش لیپوساکشن و یا لیپوماتیک ، هنگامی که ناحیه شکمی بی حس شد ، جراح تعدادی برش کوچک در اطراف رسوبات چربی اطراف شکم ایجاد می کند. سپس یک لوله نازک به زیر پوست وارد می شود تا سلولهای چربی شل شود و از یک خلا پزشکی برای مکش چربی جدا شده استفاده می شود و در نتیجه شکم صاف تری ایجاد می شود.

تفاوت نتایج لیپوساکشن و ابدومینوپلاستی (تامی تاک) و به وضوح قابل تشخیص نیست. درواقع هر دو نتیجه یکسانی دارند: شکم صاف تر. با این حال ، ابدومینوپلاستی اغلب ماندگارتر از دیگری است …

بعد از تامی تاک ، نتایج اغلب دائمی هستند. این روش به تقویت عضلات شکم و دیواره شکم کمک می کند. پوست اضافی برداشته شده، بر نمی گردد مگر اینکه وزن شما تغییر کند یا باردار شوید.

افرادی که عمل لیپوساکشن انجام داده اند، انتظار دارند پس از بهبودی ظاهری صاف و متناسب پیدا کنند. گفته می شود این نتایج دائمی هستند، اما اگر در آینده وزن اضافه کنید، چربی در بدن تجمع می یابد، البته نه همیشه در مناطقی که ساکشن شده اند!

مواردی که باید در نظر گرفته شود!

اگر به فکر انجام این کار هستید ، دقیقاً مانند سایر روش های زیبایی، انجام عمل تامی تاک تصمیمی نیست که به راحتی گرفته شود. اطمینان حاصل کنید که تحقیقات کاملی در مورد روش کار انجام داده اید، از جمله هزینه و هر گونه عوارض جانبی که ممکن است رخ دهد. مهم است که قبل از اقدام به جراحی برای تحقیق و تصمیم گیری وقت بگذارید ، زیرا این یک روش مهم جراحی است که برای بهبودی به هفته ها زمان نیاز دارد، بنابراین بیماران باید این مورد را در نظر بگیرند زیرا در کار تأثیر می گذارد، خصوصاً اگر شغل فعالی دارید…

توجه به این نکته مهم است که نه لیپوماتیک و ابدومینوپلاستی هیچکدام راهکاری برای کنترل وزن شما نیستند. علاوه بر این ، پیروی از هر دو روش تعادل وزن با ورزش منظم و داشتن یک رژیم غذایی متعادل مهم است، در غیر این صورت نتایج جراحی از بین می رود.

تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در رویا بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.